Nowak Kancelarie Adwokackie 43-300 Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 2 | 34-360 Milówka, pl. Wolności 8E

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka pojawiła się w polskim porządku prawnym w 2009 roku. Początkowo postępowanie było skomplikowane i kosztowne, co powodowało że procedura upadłości konsumenckiej była praktycznie martwa. Wszystko zmieniło się w 2014 roku, kiedy wprowadzono możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej wobec każdej osoby, która bez swojej winy popadła w stan zadłużenia. Co równie ważne, zniesiono obowiązek ponoszenia horrendalnych kosztów postępowania upadłościowego. Sądy gospodarcze zostały wręcz zasypane wnioskami o upadłość, co pozwoliło wyjść „na prostą” wielu zwykłym obywatelom, którzy z różnych niezawinionych przyczyn popadli w spiralę zadłużenia.

W marcu 2020 roku doszło do kolejnej ważnej zmiany w zakresie upadłości konsumenckiej. Zgodnie z przepisami obecnie obowiązującymi, z przywilejów płynących z postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej mogą również korzystać osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Cel postępowania upadłościowego pozostaje ten sam: umorzenie długów w całości lub w części. Na mocy nowych przepisów, o upadłość konsumencką mogą się starać również te osoby, które ponoszą winę w powstaniu stanu własnej niewypłacalności. Oczywiście w lepszej sytuacji nadal będą te osoby, które popadły w tarapaty finansowe z przyczyn od siebie niezależnych. Te osoby będą mogły liczyć na całkowite oddłużenie i ustalenie krótszego terminu planu spłaty wierzycieli.

Kancelaria Adwokacka adw. Przemysława Nowaka i adw. Barbary Łaszczok – Nowak posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej zarówno po stronie dłużnika, jak i wierzyciela. W razie konieczności zmierzenia się z takim problemem, zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy w celu nawiązania współpracy z naszą kancelarią adwokacką.Siedziba Kancelarii usytuowana jest w ścisłym centrum Bielska-Białej przy ul. Mickiewicza 2 (na Placu Chrobrego, naprzeciw Zamku Sułkowskich). Miejsca parkingowe można znaleźć obok Zamku, na ulicy Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego.

Filia Kancelarii w Milówce znajduje się na Placu Wolności 8E (rynek).

Godziny pracy kancelarii:

Bielsko-Biała: pon-pt: 8:00-16:00, istnieje możliwość spotkania z klientem również w późniejszych godzinach, a także w soboty - po wcześniejszym umówieniu.

Milówka: wtorek: 12:00-18:00, istnieje możliwość spotkania z klientem w inne dni w sprawach pilnych - po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.