Nowak Kancelarie Adwokackie 43-300 Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 2 | 34-360 Milówka, pl. Wolności 8E

Blog

Zapraszamy do przeczytania wpisów na naszym blogu

Co nowego w sprawie tzw. kredytów frankowych? Niedługo miną trzy lata od czasu, kiedy złożyliśmy w sądzie pierwszy pozew przeciwko bankowi w sprawie o kredyt frankowy. W trakcie tych 3 lat, linia orzecznicza w sądach w całej Polsce ugruntowała się i obecnie zdecydowana większość spraw frankowych kończy się unieważnieniem wadliwego kredytu.
Kredyty frankowe Coraz więcej kredytobiorców decyduje się podjąć działania mające na celu odzyskanie pieniędzy od banku w związku z kredytem zawartym w walucie obcej, w szczególności we frankach szwajcarskich (CHF).
Obligacje GetBack Obligacje GetBack - jak odzyskać utracony kapitał? Dochodzenie roszczeń przeciwko Idea Bank S.A. i innym podmiotom zaangażowanym w oferowanie obligacji spółki GetBack S.A
Upadłość konsumencka Upadłość konsumencka pojawiła się w polskim porządku prawnym w 2009 roku. Początkowo postępowanie było skomplikowane i kosztowne, co powodowało że procedura upadłości konsumenckiej była praktycznie martwa.
Jak zostać adwokatem? Standardowa ścieżka jest najeżona nauką, szkoleniami i egzaminami. Dodatkowo, aplikacja oraz egzamin wstępny i zawodowy są odpłatne. Koszt dojścia do zawodu to równowartość kilkuletniego samochodu średniej klasy.
Zachowek Niemal każda osoba dorosła ma swobodę w rozporządzaniu swoim majątkiem za życia (np. przez dokonanie darowizn), jak też na wypadek śmierci (poprzez sporządzenie testamentu).
Droga konieczna Każda nieruchomość musi mieć zagwarantowany dostęp do drogi publicznej. Właściciel nieruchomości, która nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej, może żądać ustanowienia tzw. służebności drogi koniecznej. Droga konieczna przebiega wówczas po sąsiednich nieruchomościach.
Wypadek komunikacyjny cz. 3 - Uprawnienia poszkodowanego Trzecia i ostatnia część cyklu wpisów o wypadkach komunikacyjnych. W poprzednich wpisach skupiliśmy się przede wszystkim na odpowiedzialności (karnej i cywilnej) sprawcy wypadku.
Wypadek komunikacyjny cz. 2 - Odpowiedzialność cywilna O konsekwencjach karnych za spowodowanie zdarzenia drogowego była mowa w poprzednim wpisie. A co z roszczeniami finansowymi poszkodowanego?
Wypadek komunikacyjny cz. 1 - Odpowiedzialność karna Zdarzenie drogowe z udziałem co najmniej jednego pojazdu może mieć charakter kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu lądowym. O kolizji można mówić, jeśli uczestnik ruchu w wyniku niezachowania należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym.
Rękojmia Kupując używany samochód czy to w komisie, czy od osoby prywatnej, należy liczyć się z tym, że niektóre części i podzespoły uległy już częściowemu zużyciu na skutek upływu czasu i normalnej eksploatacji. Częściami eksploatacyjnymi, które zużywają się na skutek korzystania z pojazdu będą np. klocki i tarcze hamulcowe, opony, filtry i płyny eksploatacyjne, akumulator, żarówki.
Darowizna Darowizna jest to nieodpłatne przeniesienie rzeczy lub praw na inna osobę. Darować można np. mieszkanie, działkę, samochód, pieniądze. Umowa darowizny najczęściej zawierana jest pomiędzy członkami najbliższej rodziny.
Przesłuchanie Jeśli otrzymaliśmy wezwanie na przesłuchanie z Policji lub Prokuratury, to zazwyczaj dlatego że: 1. jesteśmy ofiarą przestępstwa (pokrzywdzonym); 2. jesteśmy świadkiem przestępstwa; 3. sami jesteśmy podejrzewani o to, że popełniliśmy przestępstwo.
Rozwód „Nie dam ci rozwodu”, „Nie zgodzę się na rozwód” - ileż to razy słyszeliśmy sformułowania tego typu, wypowiadane przez małżonka, czy to w żartach, mowie potocznej, w filmach i serialach, albo nawet podczas małżeńskiej kłótni. Wydawać by się mogło, że w sprawie o rozwód do tanga trzeba dwojga, tj. musi być zgoda obu stron.
Przestępstwa Internetowe Dynamiczny rozwój Internetu spowodował, że siedząc przy komputerze załatwiamy coraz więcej życiowych spraw: praca, nauka, zakupy, kontakt z przyjaciółmi i rodziną, randki, gry, filmy itd. W Internecie można pozostać anonimowym, co spowodowało, że pospolici przestępcy poczuli się jak ryba w wodzie, albowiem często Policja ma problem z ustaleniem tożsamości osoby popełniającej czyn zabroniony w Internecie.
Niepoczytalność Dzisiaj coś z dziedziny prawa karnego. Zdarza się, że czyn zabroniony zostanie popełniony przez osobę, która z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mogła w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem.
Zasiedzenie Zasiedzenie to bardzo przydatna instytucja, polegająca na nabyciu na własność cudzej rzeczy wskutek posiadania jej przez określony czas. Zasiedzieć można rzeczy ruchome jak i nieruchomości (grunty, budynki, służebności, drogi itp.).

Napisz do nas

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy w celu nawiązania współpracy z naszą kancelarią adwokacką.Siedziba Kancelarii usytuowana jest w ścisłym centrum Bielska-Białej przy ul. Mickiewicza 2 (na Placu Chrobrego, naprzeciw Zamku Sułkowskich). Miejsca parkingowe można znaleźć obok Zamku, na ulicy Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego.

Filia Kancelarii w Milówce znajduje się na Placu Wolności 8E (rynek).

Godziny pracy kancelarii:

Bielsko-Biała: pon-pt: 8:00-16:00, istnieje możliwość spotkania z klientem również w późniejszych godzinach, a także w soboty - po wcześniejszym umówieniu.

Milówka: wtorek: 12:00-18:00, istnieje możliwość spotkania z klientem w inne dni w sprawach pilnych - po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.